Piatok 29. 3. 2024

Novinky

• V dňoch 18.- 20.3.2024 sa naši prvostupniari stali súčasťou komentovanej prehliadky, ktorou ich sprevádzal pán Ing. Igor Valent. Deti so zatajeným dychom počúvali zaujímavosti zo života lesných zvierat, prezreli si trofejové rarity, smelo odpovedali na otázky a zaslúžene sa potešili súťažnej odmene.

Ďakujeme Okresnej poľovníckej komore v Levoči a už teraz sa tešíme na budúcoročné prekvapenie.

Mgr. M. Gajdošová

• Dňa 20. 03. 2024 sme navštívili Knižnicu Jána Henkela v Levoči. S deťmi nášho Školského klubu sme sa zapojili do čitateľského maratónu, ktorý sa každoročne organizuje v knižniciach na Slovensku. Celkový počet našich čítajúcich detí presiahol číslo 100! Radi sme rozšírili rady čítajúcich a spoznali krásne príbehy. Bolo to príjemne strávené popoludnie.

vychovávatelia ŠKD

• V utorok 5. marca 2024 sme si opäť po roku mohli vypočuť krásne príbehy i básne v podaní našich malých recitátorov – výhercov triednych kôl. V školskom kole súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín porota po vypočutí všetkých ukážok rozhodla o takomto umiestnení:

V poézii prvé miesto získala Hana Pavlová (4. B), druhé miesto obsadila Nela Tomalská (4.A) a na tretí stupienok sa postavili Tamara Richtarčíková (3. B) a Daniel Schneider (3. A).

V kategórii prózy porotu najviac zaujala Alica Bendžalová (4. B), druhé miesto obsadila Lea Mária Lesňáková (4. A) a bronz putoval k Sofii Snopkovej (3. B).

• Dňa 13. 2. 2024 sa uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády kategória C v priestoroch Základnej školy Francisciho 11 v Levoči, na ktorej nás reprezentoval Oliver Schneider z 8. B triedy. V konkurencii súťažiacich z celého okresu dosiahol najvyšší počet bodov v úlohách teoretických, praktických i aplikačných a zaslúžene získal 1. miesto. Víťaz postupuje na krajské kolo súťaže.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a držíme prsty v ďalšom kole súťaže.

Mgr. Renáta Kummerová

• Dňa 21.2.2024 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko v priestoroch Základnej školy Francisciho 11 v Levoči, na ktorom nás v 2. kategórii zastupovala Hana Pavlová zo 4.B triedy. Hana pre nás vybojovala 3. miesto, za čo jej patrí náš potlesk.

Víťazke srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy!

Mgr. I. Ištoková

• Lekár v budúcnosti nebude predpisovať žiadne lieky. Svojho pacienta len poučí o starostlivosti o ľudské telo, strave a o príčine a prevencii choroby.“ Thomas Alva Edison

Naši malkáči by chceli byť zdraví, a preto sa dňa 19. 2. 2024 zúčastnili na programe ,,Škola chrbta“ pod vedením študentov a učiteľov Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta v Levoči. Na vlastnom tele si mohli vyskúšať, ako majú správne sedieť, stáť či chodiť a taktiež rôzne pomôcky, ktoré sa využívajú ako prevencia pred zlým držaním tela.

• Žiaci 3.A triedy sa 15. februára 2024 zúčastnili na edukačnom programe v Spišskom múzeu s tajuplným názvom Kláštorné písmená. Navštívili starý Kláštor minoritov v Levoči, kde sa dozvedeli zaujímavé informácie o vzniku kníh, i o živote mníchov v stredoveku. Následne si v tvorivej dielni vyskúšali písanie stredovekých písmen pri vytváraní knižných záložiek. Práca im išla od ruky a záložky sa vydarili. Posúďte sami!

PaedDr. J. Petrušková

• Pozrite si jednu z mnohých aktivít v našom ŠKD.

odny-projekt-pomahajuce-profesie-v-edukacii-deti-a-ziakov-

• Základná škola, Námestie Štefana Kluberta 10, 054 01 Levoča